Czas się zatrzymał nad Mekongiem

24 02 2010

Na sąsiednich wyspach Don Det są dwa wodospady,  jeden z nich jest oddalony o 6 km, idealny dystans na spacer. Wodospad jest bardziej widowiskowy niż ten z Kambodży. Jest duży, położony pomiędzy skałami. Prąd wody jest naprawdę mocny. Mimo, iż lokalni bardzo śmiecą, to jakoś udaje im się dbać o wodospad, aby był czysty. Jest nawet przy nim piaszczysta plaża i łagodne zejście do wody:)

Na trasie przechodzi się przez most pozostawiony jeszcze przez Francuzów (opłata za przejście dla turystów $2,5 dla lokalnych $0,5). Kolonialiści próbowali wprowadzić kolej na wyspach. Idąc widzieliśmy pozostawone tory kolejowe i na wpół rozebraną lokomotywę. Lokalnym jednak kolej nie jest potrzebna, mają łódki i rowery. Ich życie nad Mekongiem jest bardzo proste. Chaty dla turystów mają cztery ściany, ale sami mieszkają tylko na zadaszonych deskach. O łazience nie ma mowy, kąpią się i robią pranie w rzece.  Za to na każdym podwórku musi być wielka antena satelitarna:)

Szczerze mówiąc to nie spodziewałam się, że nad rzeką może być tak przyjemny klimat i krajobraz:) Siedząc na tarasie chatki widać szeroki Mekong, wyspy, wysokie drzewa a w oddali góry:)  Czas tu zwalnia.

Pozdrawiam
rybka

Opcje

Info

1 Odpowiedź do “Czas się zatrzymał nad Mekongiem”

25 02 2010
Radek (22:54:55) :

Z dedykacją w klimacie:
http://www.youtube.com/watch?v=ViqdkwQN8qc&

pozdrawiam:)

Odpowiedz

Możesz używać tagów : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>